Carcassonne Star Wars

Carcassonne Star Wars – klasika, kterou milujeme

Na Carcassonne má mnoho hráčů krásné vzpomínky jako na hru, díky které objevili svět moderních deskových her. Ani u mě to nebylo jiné. Přikládání destiček a kladení panáčků na území bylo pro mě úplně nové a fascinující. Do té doby jsem znala jsem hry ze školní družiny, jako Z pohádky do pohádky, Dostihy a sázky, Člověče nezlob se, Dáma, Mlýn, Lodě na papíře, piškvorky. Všechny jsem měla a mám ráda pořád, ale Carcassonne přineslo úplně jiný vjem a hloubku do hraní deskových her.

Před rokem u nás doma začalo období Star Wars. Starší syn se zajímal hlavně o historii, hrady a zámky. Ač jsme ho v tomto zájmu podporovali - jezdili na prohlídky hradů, kupovali knížky a studovali dokumenty, chtěla jsem mu do života přinést i jiné téma, které by mohl objevovat. Zkusila jsem na něho Star Wars a on se chytil a už nepustil! 😊

Když na mě na bazaru vykouklo Carcassonne Star Wars, tak bylo jasné, že ho tam nemůžu nechat. 

Oproti klasickému Carcassonne jsou tady kostkové souboje, a to rovnou dvojího typu - cílené a náhodné.

Ten cílený je na planetu. Když přiložíte destičku vedle planety, která je obsazená soupeřem, můžete na ni zaútočit. Házíte kostkou a komu padne větší číslo, planetu si obsadí. Počet kostek, kterými házíte se může navýšit podle velikosti meepleka, kterého máte pro útok k dispozici, nebo podle toho, jestli se symbol u planety shoduje s vaším. Pokud v souboji prohrajete, útěchou vám je, že postoupíte o tolik polí vpřed, kolika kostkami jste házeli.

Když útočíte například na Tatooine je u něj pochopitelně symbol Námezdních lovců a získáte kostku k útoku navíc, pokud hrajete za Boba Fetta. Nebo pokud chcete dobýt Couruscant, kostku navíc budete mít, hrajete-li za Impérium, konkrétně za Dartha Vadera nebo za Stormtroopery. Posledním symbolem, který se ve hře objevuje je Povstalecká aliance a hrát v ní můžete za Yodu a za Luka Skywalkera.

Náhodné boje vzniknou tak, že se střetnou vaše obchodní cesty nebo pole asteroidů. Pravidla pro získávání kostek navíc jsou stejná jako pro boje o planety.

Našim klukům je teď 8 a 6 let a oba dva hru zvládají krásně. Táhne je téma i souboje o planety. Hra odsýpá a máme ji dohranou za půl hodinku.

V obchodech hra už bohužel není k sehnání, takže pokud na ni někde na bazaru narazíte, doporučuji neváhat.

 

Děkuji všem čtenářům, že dočetli až sem! Pokud se vám naše články líbí nebo pokud vás inspirují k pořízení nějaké hry či hračky pro vaše děti, budeme nesmírně rádi, když využijete náš internetový obchůdek. Jsme malý rodinný podnik a každá vaše návštěva, každý like nebo odběr na našem Facebooku Instagramu nás těší a pomáhá nám při našem růstu. 

 

 Autorka článku: Kamila Hlavačková - Hry lenochod