O nás a lenochodovi

Hry lenochod je malý rodinný e-shop z Moravy, který pro Vás vybírá ty nejlepší deskové a karetní hry pro děti, kreativní sady pro tvořivé děti a edukativní hračky

A jsme především rodiče dvou bezvadných kluků a nadšenci do hraní deskových her.

Proč je hraní s dětmi super? Pro nás je to především hodnotně strávený čas, kdy se společně dobře bavíme. Děti se při hraní učí nové herní mechanizmy a učí se přemýšlet strategicky. Při mnohých se učí hrou a dobře se u toho baví. Učí se plánovat, trénují postřeh, logiku, počítání, barvy, paměť a mnoho dalšího. A co víc - smějeme se, občas nadáváme a doufáme, že se štěstí přikloní na naši stranu, ale to k tomu prostě patří!

Už jako malá jsem milovala tvoření. Pletení náramků, navlékání korálek, výtvarka ve škole... Později šití a háčkování. A naše děti to baví taky. Můžou vyrobit krásný originální dárek pro kamaráda nebo pro babičku a dědu. Mají radost z hotového výrobku, se kterým si můžou hrát, parádit se nebo si s ním ozdobit pokojíček.


Při vzdělávání dětí není nic lepšího, než učení hrou. Najdete u nás kvalitní hračky a puzzle, většinou dřevěné, které děti jen tak neomrzí. Často vídám děti s nekvalitní hračkou v ruce, která za druhým rohem končí v koši, a je to škoda. Určitě si pamatujete nějakou hračku z Vašeho dětství, kterou jste milovali a přesně takové se snažíme přinášet - kvalitní, milé, podněcující fantazii a s edukativním přesahem.

  

Pokud byste rádi povzbudili děti k četbě, tak gamebooky jsou k tomu jako stvořené. Knížkou procházíte s hrdinou, kterého si na začátku vyberete a sami určujete, jaká rozhodnutí udělá. Na tomto dobrodružství sbíráte rozličné předměty, potkáváte kolemjdoucí, ale i silné nepřátele. Čeká Vás i pár rébusů k rozluštění.

Na části s gamebooky intenzivně pracujeme a snažíme se pro Vás najít ty nejlepší tituly. Zároveň bychom tuto sekci rádi rozšířili o pracovní sešity, které dětem pomohou při prvních školních krůčcích.

 

A jaký je náš lenochodí příběh?

 

 Na den, kdy byl náš e-shop spuštěn nikdy nezapomenu. Co se bude dít? Jak se bude líbit? Jak to všechno zvládnu? ...

Z obav a očekávání mě vytrhl mladší syn. Pár hodin po spuštění e-shopu si ošklivě zlomil nohu, když jezdil na zahradě na koloběžce. Následoval odjezd sanitkou, operace a pobyt v nemocnici. Takže v ten den, se z něj stal taky takový lenochod, který potřebuje péči, chodí pomalu a každý jeho krok je velký úspěch.

I když má ještě jeden menší zákrok před sebou, tak všechno dobře dopadlo a po dlouhých rehabilitacích, domácím cvičení a léčení syn kráčí po svých.

Ovšem můj prvotní impuls - proč lenochod - byl jiný. Usměvavý obličej lenochoda, jeho sebejistota a rozvážnost. Lenochodi jsou rádi doma na stromě, kde mají jistoty a zázemí. Stejně jako ti naši kluci - i když je vyženu ven na sluníčko, stejně se vždycky ze všeho nejraději vrátí domů do tepla, klidu a svého bezpečného prostoru. A ani já nejsem jiná!

Ať se Vám u nás v obchůdku líbí a přinese Vám domů mnoho radosti!