Batanimo - dojmy z hraní

Batanimo - karetní hra od Djeco - dojmy z hraní

Mezi nepřeberným množstvím dostupných karetních her pro nejmenší, podle nás vyniká jeden konkrétní klenot: Batanimo od Djeco. Vydavatelství Djeco, je známo svými vysoce kvalitními vzdělávacími hrami a hračkami. Hra je založená na jednoduchosti a kouzlu tradičních karetních her. Svou přístupnou hratelností, živými ilustracemi zvířátek a vzdělávací hodnotou si Batanimo získalo srdce mnoha rodin a dětí po celém světě.

Pro koho Batanimo je?

Batanimo je milá karetní hra určená pro děti od 3 let. Dle našich zkušeností, ji tříleté děti bez problémů zvládnou a mnohdy i šikovné mladší. Hra je určena pro 2 až 4 hráče. My ji doma hrajeme většinou ve dvou, hra rychle odsýpá a vždy ji otočíme několikrát po sobě. Cílem hry získat všechny karty ve hře.

Jak se hraje?

Hráči dostanou stejný počet karet a naráz odkryjí vrchní kartu. Kdo má větší zvířátko, bere obě karty. Pokud dva hráči vyloží kartu, kde jsou zvířátka stejné velikosti, řeknou „Batanimo“ a následuje rozstřel – vyloží se další karty a kdo má větší, bere. Tak jednoduché to je 😊

Další variantou hry je Bata Miaou a Bata Waf, kde jsou veselé ilustrace kočiček a pejsků.

Vzdělávací hodnota

Dětem při hraní pomáhá obrázkový metr a mohou samy snadno změřit, čí zvířátko je větší.  Zvládnou tak hrát zcela samy, bez asistence dospělých.

Při hraní děti procvičují porovnávání čísel, a to nenásilnou a přirozenou formou. Trénují sociální interakci a názvy zvířátek. Kromě toho hra podporuje sportovní chování, učí děti cenným sociálním dovednostem, střídání na tahu, dodržování pravidel a v neposlední řadě výhry a prohry.

Naše dojmy

U nás doma se drží na předních příčkách už hodně dlouho, cca 5 let. Kluci ho mají od jejich 3 let (teď jim je necelých 6 a 8). A oba dva ji pravidelně vytahují chtějí ji hrát. I po těch letech, kdy je zde pro ně strategie pramálo, se jim neohrála.

Kouzlo dle mě tkví v její jednoduchosti, rychlosti nachystání i rychlosti odehrání. Hra je maličká, takže se vejde do každého batůžku. Další velkou výhodou je, že ji můžou hrát s kýmkoliv – včetně babičky, dědy nebo kamarádů. Prostě větší bere a je to 😊. Batanimo doporučuju všem malým hráčům a rodičům.

 

Autor článku: Kamila Hlavačková - Hry lenochod