Kvalitní čas pro rodinu

Kvalitní čas pro rodinu

Pokud máte děti pak víte, že kvalitně strávený společný čas je velmi vzácná komodita.

Všední dny bývají nabité – vypravit se do školy, školky, rušný den v práci, vyzvedávání dětí a odvážení do kroužků, rychle nakoupit, uvařit, udělat úkoly, koupat a trochu poklidit. V hlavě vám běží desítky dalších věcí, které je třeba udělat – měli bychom vzít pejska na procházku, dlouho jsem nevytřela podlahu, musíme koupit nové papuče a připravit kostým na karneval… a co ta oslava narozenin, která nás čeká, co je třeba?

Při tom všem shonu zapomínáme trávit čas přítomně a spolu. Na chvilku se zastavit, najít si čas pro sebe, ale i kvalitní čas pro rodinu, nejen „zařizovat“, ale i ten rodinný život žít.

Skvělým nástrojem a milovaným pomocníkem jsou nám deskové hry a tvoření. Při deskovkách jsme v tom všichni spolu, přemýšlíme nad strategií, nad tím, jak optimalizovat svůj příští tah a vytěžit z něj maximum. Společně sedíme u jednoho stolu a jsme spolu přítomně.

Tvoření nám k tomu přidá ještě třešničku na dortu v podobě finálního výrobku, který nám z tohoto společně stráveného času zůstane. Barevný obrázek, pirátský meč, kamarád dinosaurus nebo princezna, kterou si můžeme vystavit v pokojíčku.

Vytváříme si tak i společný zážitek, na který můžeme vzpomínat. Zkuste se takto s dítkem zastavit a zahrát si pěknou hru nebo vytvořit dětské veledílo.

Nejste si pořád jistí, jestli to za to stojí? Zkuste se druhý den vašeho dítěte zeptat, co se mu včera líbilo a určitě tuto chvilku nezapomene zmínit, a to přece za to stojí! 😊

 

Autor článku: Kamila Hlavačková - Hry lenochod