Čarodějky (Diamoniak) - karetní hra

Neohodnoceno
Značka: Djeco

Jedna z nejoblíbenějších karetních her od Djeco, kde vyhrává ten, kdo si jako první postaví z karet svůj zámek. Sbírej diamanty a dej pozor na čarodějnice.

 Oblíbená klasika, která baví.
 Postav svůj zámek z karet.
 Sbírej diamanty.
 Tahej karty a pokoušej štěstí.
 Baví děti i dospělé.
 Velmi kvalitní karty.
 
Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
219 Kč
Čarodějky (Diamoniak) - karetní hra
Neohodnoceno
Značka: Djeco
DJECO Hra Čarodějky Diamoniak | Hry lenochod
Tip Lenochoda

 

Čarodějky Diamoniak

Kupujte a vyměňujte dílky zámku, které vám chybí a chraňte se před útoky čarodějek.

Vaším úkolem je sestavit zámek z šesti karet stejné barvy. Hra pracuje se zábavným principem "push your luck", nebo-li pokoušej svoje štěstí. Hráč může tahat karty z balíčku tak dlouho, jak chce, riskuje tak ale, že narazí na čarodějnici.

Doporučený věk pro tuto hru je 5 let, nicméně z naší zkušenosti víme, že zvládnou i 4 letí hráči.

Hra funguje na stejném principu jako Útok pirátů (Piratatak), jen jsou zde ilustrace bližší holčičkám.

Jak se hraje

V každém kole si ze společné hromádky hráč na tahu dobere minimálně jednu kartu. Pokud chce, může dobírat dál. Vyhrává hráč, který jako první postaví zámek jedné barvy.

Pokud v balíčku objeví:

  • zámek - pokud hráč ještě nezačal stavět, musí si kartu nechat a začít stavět zámek této barvy (pokud už někdo jiný tuto barvu neskládá). Hráč může stavět zámek pouze jedné barvy. Když narazí na zámek s jinou barvou než sbírá, odloží si ji vedle sebe a může ji později použít během hry. Pokud hráč narazí na zámek, v dobírání karet může libovolně pokračovat.

  • diamant - ve hře funguje jako platidlo. Když hráč nasbírá 3 diamanty, může si jednou za kolo koupit kartu zámku od spoluhráčů. Pokud si kartu koupí nesmí pokračovat v dobírání. Pokud hráč diamant pouze najde, ale nepoužije, může v dobírání karet pokračovat.

  • čarodějka - najde-li hráč čarodějku, musí ji + další 3 karty odhodit. Když má hráč méně než 3 karty, vrátí vše co má a hraje další hráč.

  • víla - najde-li hráč vílu, dá si jí stranou a může ji použít později, když se mu to bude hodit. Například ji vyměnit za 3 karty, kterých by se musel kvůli čarodějce vzdát. Pokud hráč narazí na vílu, v dobírání karet může libovolně pokračovat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Karetní hry
Počet hráčů: 2 - 4 hráči
Věk: 4 roky, 5 let, 6 let, 7 let
Doba hraní: 15 min
Téma hry: Čarodějnice

DJECO Čarodějky Diamoniak

DJECO Karetní hra Útok pirátů Piratatak